תוכנית "מישהו מטפל בך" - לבתי ספר, מורים וצוות הוראה
מוכרת ומאושרת על ידי משרד החינוך!

צרו איתי קשר:

קיבלתי את ההודעה, אחזור אליך בהקדם.

"מישהו מטפל בך" היא תוכנית רב שלבית בת 15 שבועות. במסגרת התוכנית המורים מתנסים, חווים ורוכשים כלים, מיומנויות וטכניקות מעולמות הטיפול, החינוך והאימון המאפשרים להם לעבור תהליך של העצמה, וינטלציה ופיתוח חוסן אישי, במקביל לרכישת ארגז כלים אולטימטיבי לעבודה אפקטיבית, יעילה ומשפיעה עם כלל התלמידים בבית הספר.
 

לאורך תקופה של כ- 15 שבועות לומדים יתנסו המורים בשיטות מתחום ההוראה המתקנת, טיפול רגשי המבוסס כל טכניקת CBT , אסטרטגיות למידה והדרכת עמיתים חווייתית אשר משלבת העברת ידע, תרגול, הדגמה, משחקי תפקיד, ניתוח תיאורי מקרה בזמן אמת, סיעור מוחות מקצועי . במקביל ללמידה משותפת, ובהתאם להשקפת העולם של מפתחת התוכנית יעמדו לרשות אנשי הצוות ליווי, תמיכה וייעוץ מקצועי פרטני ים שניתן יהיה לממשם או בשיחות טלפון/מיילים או בעבודה בקבוצות עמיתים אינטימיות, כל זאת בהתאם לצורך העולה ועד ל 40 שעות ייעוץ וליווי לאורך התוכנית.
 

מטרות התוכנית:

  • מיפוי ואפיון צרכי בית הספר: פגישות של מפתחת התוכנית עם מנהלי ויועצות בתי הספר להתאמת המודל לצרכי הלקוח ולאילוצים בשטח. בכדי להקל על ביצוע התוכנית והטמעתה - נבנה כלי במיוחד לאפיון והתאמת תכנית לבית הספר.

  • טיפול בצוותי הוראה החווים קשיים רגשיים בהתמודדותם עם התלמידים.

  • הקניית כלים, טכניקות ומיומנויות טיפוליות -חינוכיות לצוותי ההוראה לצורך יישומם בעבודה בשוטפת והיומיומית עם התלמידים.

  •  מתן ליווי ותמיכה קבועים ושוטפים למורים מחוץ לשעות בית הספר במטרה לחזק, להעצים, לתמוך, לאפשר וינטלציה ואוזן קשבת לקשיים היומיומים ומתן מענה מקצועי להתמודדות איתם.

  • צמצום תחושת חוסר אונים, שחיקה ותסכול בקרב צוות ההוראה בבית הספר מנהלי בתי הספר יסודיים, המודעים לקשיים הרגשיים - חינוכיים שחווים צוותי ההוראה בעבודתם השוטפת ומבינים שעבודה על ה well being של הצוותים יכולה לשפר באופן פנומינלי את הישגי בית ספר. מאחר ומורה שטוב לו, הוא מורה טוב לתלמידיו.

 

18 שעות הדרכה קבוצתית ופרטנית 40 שעות ייעוץ, ליווי ותמיכה טלפונית/מיילים התוכנית מופעלת ומנוהלת על ידי הגברת אתי ענבל סגרון, מומחית לטיפול בילדי קשב וריכוז, לקויות למידה והוריהם. כוח אדם נוסף יצורף לתוכנית בהתאם לצרכי המערכת וללא תוספת תשלום.

 

חוות דעת על התוכנית מבית הספר 'בן צבי' בחולון:

המלצה מישהו מטפל בך.JPG